Anksiyete, Sağlık

2019 En İyi Anksiyete Mobil Uygulamaları

Anksiyete araçları hemen cebinizde Anksiyete, oldukça yaygın ancak yine de son derece yıkıcı bir deneyimdir. Anksiyete ile baş etmek uykusuz geceler, kaçırılmış...

Avatar Written by ptcN
· 2 min read >
Anksiyete Mobil Uygulamaları

Anksiyete araçları hemen cebinizde
Anksiyete, oldukça yaygın ancak yine de son derece yıkıcı bir deneyimdir. Anksiyete ile baş etmek uykusuz geceler, kaçırılmış fırsatlar, hasta hissetmek ve kendinizi tam kendiniz gibi hissetmekten alıkoyabilecek tam kapsamlı panik ataklar anlamına gelebilir.

Bir profesyonel ile terapi yapmak çok büyük bir yardımdır, ancak endişeli düşüncelerinizi ve duygularınızı yüzleşmek, çözmek veya kucaklamak için gerekli araçlarla donanmış olduğunuzu bilmek seanslar arasında ihtiyaç duyduğunuz güçlendirme olabilir.

Endişenizi yönetmeye başlamak için 2019’daki en iyi uygulamalarımızı inceleyin:

--- Advertisment ---

HeadSpace

iPhone rating: 4.9 stars

Android rating: 4.5 stars

Price: Free with in-app purchases

--- Advertisment ---

Headspace, zevkle tasarlanmış bir rehberli meditasyon uygulaması ve çok daha fazlası. Eski bir keşiş tarafından uyku, mutluluk, üretkenlik, teknolojinin dikkatli kullanımı ve düzinelerce başka konu hakkında yönlendirilen hedefli meditasyonlar sayesinde Headspace, günlük yaşamın her alanında denge ve barış getirmeye yardımcı olabilir.

Headspace ile tutarlı bir bilinçlendirme uygulaması, daha iyi odaklanma geliştirmenize, stresinizi azaltmanıza ve endişe tetikleyicilerinize daha az reaktif hale gelmenize yardımcı olabilir. Farkındalık eğitiminde zamanınızı izlemek için uygulamayı kullanın ve arkadaşlarınızı sizinle birlikte katılmaya davet edin.

Rootd

iPhone rating: 4.6 stars

Android rating: 4.1 stars

Price: Free with in-app purchases

Rootd’u indirmek, kadın liderliğindeki bir uygulamayı desteklerken panik ve endişeli ruh halinizi iyileştirmeye çalışabileceğiniz anlamına gelir. Farkındalık egzersizlerine ve derin nefes alma gibi taktiklere adım adım rehberlik etmenin yanı sıra, uygulama, sıkıntı içindeyken sevilen birisini veya yardım hattını aramayı basitleştiren acil durum iletişim düğmesine de sahiptir. Kişisel İstatistikler Sayfası, üstesinden geldiğiniz panik atak sayısını ve tamamladığınız uygulama içi ders sayısını takip ettiği için başka bir teşvik kaynağıdır.

Acupressure: Heal Yourself

iPhone rating: 3.3 stars

Android rating: 4.3 stars

Price: $1.99

Acupressure, Çin tıbbında 2.000 yıl öncesine dayanan bir uygulama olan basınç noktası masajı ile ağrı ve gerginliği giderme sanatıdır. Parmak uçlarınızı kullandığından, kendiniz veya başkaları için yapmak güvenlidir. Bu uygulama, kas gerginliği, baş ağrısı ve hazımsızlık gibi birçok anksiyete belirtisini hafifletmeye yardımcı olabilecek basınç noktalarını bulmak için resimli bir kılavuzdur. Belirtinizi arayın ve uygulama sizi rahatlamak için hedefleyebileceğiniz baskı noktalarına yönlendirecektir.

Sleep Time

iPhone rating: 4.7 stars

Android rating: 4.1 stars

Price: Free with in-app purchases

Uyku ruh haliniz ve duygusal düzenlemeniz üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Uyku zamanı uygulaması, yumuşak ses manzaraları, çalar saat ve uyandırma algoritması ile dolu bir araç kutusu ile tamamlanan bir uyku analizi uygulaması ile bundan en iyi şekilde yararlanın. Sadece telefonunuzu yatağınıza yerleştirerek uyku zamanınızı ve döngülerinizi takip edebilirsiniz. Tutarlı bir şekilde kullanıldığında, uygulamanın otomatik analiz çizelgeleri, en rahat uykuyu aldığınızda ve sizi ayakta tutma eğilimindeki eğilimleri fark etmeyi kolaylaştırır.

Relax & Rest Guided Meditations

iPhone rating: 4.8 stars

Android rating: 4.5 stars

Price: $1.99

Meditasyon, birçok terapistin stres giderici yararları için önerdiği bir uygulamadır. Bu uygulama nefes, vücut ve derin rahatlamaya odaklanan meditasyonlarda size rehberlik eder. Uygulamanıza bağlı olarak, 5, 13 veya 24 dakikalık bir seans arasından seçim yapabilirsiniz. Ses meditasyonları sizi adım adım ilerlettiği için önceden bir deneyim gerekli değildir. Ayrıca, fazladan okuma size meditasyon ve en iyi sonuçları nasıl elde edeceğiniz konusunda daha fazla şey öğretecektir.

Calm

iPhone rating: 4.8 stars

Android rating: 4.5 stars

Price: Free with in-app purchases

Uyku, meditasyon ve rahatlama, başka bir popüler dikkat uygulaması olan Calm ile sizin elinizde. Bu rehberli meditasyonlar, tecrübeli pratisyenler aracılığıyla tam acemiler için mükemmeldir ve her gün uygulamaya ne kadar zaman ayıracağınız konusunda seçiminizi yaparsınız. Uyku stresi yönetmek için önemlidir, ancak endişeli olduğunuzda sorunlu olan ilk şeylerden biridir. Günlük meditasyon çeşitliliğine ek olarak, Calm sizi rahat bir uykuya sokmanıza yardımcı olmak için doğanın seslerini ve uyku hikayelerini – evet, çocukluktan alınan etkili bir konsepte – sahiptir.

Psikolog ve psikoloji nedir?

ptcN in Sağlık
  ·   3 min read

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir